Kremy do depilacji

Kremy do depilacji

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Zapobieganie odrastaniu włosów

To właśnie przez fakt, że usuwanie owłosienia nie zatrzymuje samego procesu wzrostu włosków, depilacja zdaje się być swoistego rodzaju syzyfową pracą. Na szczęście nie stoimy na przegranej pozycji. Wszystko zależy od zastosowanej metody, a także tego, w jaki sposób będzie przeprowadzona pielęgnacja dopiero co wydepilowanej skóry.

To prosta sprawa. Im lepszy sposób depilacji, tym mniej zabiegów trzeba będzie wykonać. Im dłużej utrzymuje się gładka skóra, tym rzadziej trzeba powtarzać depilację – to też oczywistość. I właśnie zapobieganie odrastania włosków, należy zacząć od wyboru odpowiedniej metody. Kiedy przyjrzymy się dokładniej poszczególnych sposobom usuwania owłosienia, to widać, że tak naprawdę na czoło peletonu wysforowały się trzy z nich.

Zapobieganie przez depilowanie

Laser, wosk i specjalistyczne kremy. To te trzy metody są najbardziej trwałe. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Pierwsza z nich jest skuteczna, ale niezmiernie droga. Wosk z kolei bywa bolesny i nie każda osoba się na tę metodę zdecyduje. W przypadku kremów do depilacji, głównym problemem jest mnogość wyboru. Ciężko tak naprawdę wybrać. Istotne są też jego kryteria. Cena, dostępność, skuteczność, skład, ale i popularność. Jednym z kremów, który spełnia w pozytywny sposób te kryteria jest Revitol Hair Removal Cream. Działa szybko i przede wszystkim skutecznie. Ma również właściwości łagodzące, co też nie pozostaje bez znaczenia w pielęgnacji skóry po depilacji, która ma zapobiegać szybkiemu odrastaniu włosków.

Uderz w ich strukturę!

Taki mógłby być pierwszy punkt hipotetycznego podręcznika pod tytułem „Jak zapobiegać odrastaniu włosów po depilacji”. Włosy są zbudowane z komórek, które mają swoją żywotność, a przy okazji tworzą pewną strukturę, która zapewnia im między innymi kształt, wygląd, oraz siłę. To dzięki niej i namnażaniu się wspomnianych komórek. Dlatego też trzeba uderzyć właśnie w ten punkt.

Dróg ku temu jest kilka. Opisany wcześniej krem dzięki swojemu składowi potrafi osłabiać strukturę i zmiękczać skórę. Włosy, które początkowo były grube i gęste, po pewnym czasie wyraźnie staną się cienkie i będą miały problemy z odrastaniem, a to dobra informacja.

Można oczywiście kupić sobie dodatkowy preparat, również krem, który będzie zmiękczał włosy, jak i też nawilżał skórę. To również powinno zapobiegać ich odrastaniu. Osłabione włoski nie są w stanie przez dłuższy czas przebić się przez taką skórę.

Wybór takiego kremu to może być długa droga. Po pierwsze jest na ich rynku ogromna ilość, a przy dobrodziejstwie nadmiaru zawsze może „rozboleć” głowa. Istotny przy wyborze jest skład, oraz skuteczność. W wielu jednak przypadkach, pierwszy wybrany krem nie spełnia oczekiwań, trzeba więc szukać dalej. Z drugiej strony jeśli mamy swoistego rodzaju combo, tak jak we wspomnianym wcześniej Revitol Hair Removal Cream, to dlaczego z tej jednoczesnej depilacji i zapobiegania odrastania włosów nie skorzystać?

Najważniejszy aspekt zapobiegania odrastaniu włosów

Wszystkie wyżej wymienione są oczywiście istotne, ale prawda jest taka, że najważniejsze jest, to aby używanie konkretnego kremu sprawiało przyjemność, a skóra była przez długi czas gładka i pozbawiona włosków. Komfort stosowania kremu, to też bardzo ważny aspekt, którym należy się kierować przy wyborze kremu, mającego zapobiegania odrastaniu włosów. Decyzja oczywiście należy w tym wypadku do Was.

Zobacz ranking najlepszych kremów do depilacji