Kremy do depilacji

Kremy do depilacji

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Porównanie metod depilacji

Usuwanie zbędnego owłosienia ma bardzo długą historię. Nauka mówi nawet o 20 tysiącach lat. Nasi przodkowie widać również odczuwali taką potrzebę, jak posiadanie gładkiej skóry. Wtedy stosowano do tego dość prymitywne (z naszej perspektywy) narzędzia. Dzisiaj na szczęście wybór jest znacznie większy.

Kiedy przyjrzymy się nieco bliżej metodologii depilacji, to można wysnuć tezę, że w zasadzie dla każdego coś miłego. Poszczególne sposoby znacznie się od siebie różnią, ale pewną linię podziału można znaleźć. Cena, skuteczność i „bolesność” - trzy w zasadzie najważniejsze czynniki dotyczące depilacji.

Najbardziej powszechna metoda

Ten zaszczytny tytuł zdobyły pospołu golarki i maszynki. To one w połączeniu z żelami, kremami zmiękczającymi owłosienie, są używane do depilacji najczęściej. Wynika to przede wszystkim z łatwej dostępności, jak również tego, że jest to sposób, który „ma już swoje lata” i wrósł – nomen omen – w naszą kulturę. Na temat skuteczności można by dyskutować, tak samo jak i bezpieczeństwa. Depilacja nimi jest praktycznie bezbolesna, ale grozi skaleczeniami, a czasem też podrażnieniami.

Najbardziej bolesna metoda

Ten z kolei tytuł bezapelacyjnie należy się depilacji woskiem. Bez wątpienia jej zaletą jest fakt, że usuwa włos razem z korzeniem. To powoduje, że te odrastające są dużo słabsze, a więc łatwiej je będzie usunąć. Jednorazowy zabieg wystarcza na nieco ponad 2 tygodnie. Nie jest to rekord świata, ale z drugiej strony nie jest to też krótki okres. Niestety jest to metoda bolesna, a więc jest ona przeznaczona tylko dla „wytrwałych”.

Najbardziej słodka metoda

Pasta cukrowa – to o niej właśnie mowa. Depilacja nią jest hitem, który dopiero niedawno pojawił się w Polsce. Jest to też sposób, który można by opisać przymiotnikiem „łatwy”. Sama przygotowanie pasty zdawać by się mogło nie nastręcza trudności, bo w jej skład wchodzi tylko woda, cukier i sok cytrynowy (czasem dodaje się też różnego rodzaju zioła), jednak wymaga to nieco wprawy. Dlatego też dużo lepszym rozwiązaniem jest udanie się do profesjonalistki, która ten zabieg, a to podnosi koszt takiej metody depilacji.

Najbardziej zróżnicowana metoda

To właściwie grupa sposobów, bo dotyczy preparatów które służą do depilacji. Znajdują się w niej między innymi kremy. Najlepsze bez wątpienia są te o naturalnym składzie, bo nie powodują uczuleń, co szczególnie ważne przy depilacji miejsc intymnych. Cena i skuteczność w tej grupie bywa bardzo różna. Jednym z preparatów z tej grupy, który zdobył ogromną popularność jest Revitol Hair Removal Cream. Wynika to między innymi z prostoty jego stosowania.

Najbardziej rozwinięta metoda

Ten równie zaszczytny co powyższe tytuł, zdobywa depilacja laserem. Technologicznie rzecz biorąc to właśnie ta metoda jest najnowocześniejsza. Jest ona również skuteczna, aczkolwiek niestety niepozbawiona pewnym minusów. Pierwszy z nich, który chyba najbardziej rzuca się w oczy to cena. Depilacja laserem nie jest tania, a do tego często potrzeba kilka zabiegów. Nie zawsze też osiągniemy zamierzony efekt. Sama depilacja laserem jest praktycznie bezbolesna, chociaż w czasie jej trwania można odczuwać irytujące szczypanie. Po samym zabiegu może pojawić się zaczerwienie i lekkie opuchnięcie skóry, ale na szczęście to po pewnym czasie mija.

Wybór konkretnej metody depilacji zależy oczywiście od Ciebie. Pod uwagę trzeba jak widać wziąć kilka aspektów, od których zależy efekt końcowy, czyli gładka skóra. Istotne jest jednak, w jaki sposób do niego dojdziesz i ile Cię to będzie kosztować (czasu i pieniędzy).

Zobacz ranking najlepszych kremów do depilacji