Kremy do depilacji

Kremy do depilacji

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Domowe sposoby depilacji

Pielęgnacja ciała w domowym zaciszu ma kilka bezsprzecznych zalet. Przede wszystkim spokój, cisza, komfort i cena, która jest dużo niższa, niż w przypadku profesjonalnych zabiegów. Nie inaczej jest z depilacją, chociaż jest pewien – wcale nie taki mały – szczegół, który je wyróżnia.

Określenie „domowe sposoby” w przypadku usuwania zbędnego owłosienia może być nieco mylące. Tak naprawdę, poza jedną metodą, stosujemy profesjonalne urządzenia i kosmetyki. Zacznijmy jednak właśnie od tego „jedynego” sposobu, czyli depilacji pastą cukrową.

Słodki sposób

1 szklanka cukru, pół szklanki wody i pół szklanki soku z cytryny – to przepis na pastę cukrową. Bardzo łatwy jak widać, chociaż niesie za sobą pewien problem, bo aby przygotować odpowiednią konsystencję, trzeba mieć sporo wprawy. Składniki trzeba wymieszać, a potem podgrzewać przez około pół godziny. W tym wypadku też trzeba uważać. Zaletą depilacji pastą cukrową jest przede wszystkim to, że nie podrażnia ona skóry, a to szczególnie ważne kiedy usuwanie włosków dotyczy stref intymnych. Wady? Po pierwsze, jest to jednak metoda dość czasochłonna. Po drugie, niestety może nieznacznie rozjaśniać skórę.

Maszynki i depilatory

To chyba najpopularniejszy sposób depilacji. Maszynki i depilatory są w większości polskich łazienek. W zasadzie można też powiedzieć, że do pewnego momentu były uznawane za najszybszą metodę usuwania owłosienia, jednak niedawno pojawiły się preparaty, które działają szybciej, ale o tym zaraz. Jeśli chodzi o maszynki, to oprócz niej trzeba jeszcze zaopatrzyć się w preparat zmiękczający, jaki i taki, który złagodzi ewentualne podrażnienia, bo te niestety mogą wystąpić. Podobnie jest zresztą przy okazji depilatorów, chociaż tutaj tak naprawdę wszystko zależy od ceny i stopnia zaawansowania urządzenia. Maszynki maja jeszcze jedną wadę. Włoski już parę dni po depilacji odrastają.

Pianki, żele, kremy

To ogromna grupa preparatów, które mogą i są wykorzystywane do depilacji w domowym zaciszu. Ciężko byłoby nawet zebrać w jednym wszystkie pianki, żele i kremy, które są dostępne na rynku. Można jednak pokusić się o opis cech, jakimi się charakteryzują te najlepsze. Przede wszystkim, podstawą powinien być naturalny skład, zapewniający z jednej strony bezpieczeństwo pod czas depilacji (pamiętajmy, że taki preparat ma styczność ze skórą), a z drugiej skuteczność. Większość z kremów, czy też żeli działa na dość prostej zasadzie. Można powiedzieć, że de facto rozpuszczają one włosy, a ich resztki zbieramy potem na przykład specjalną szpatułką. Mamy więc skuteczność, bezpieczeństwo, a przydałaby się jeszcze niska cena, no i szybkość działania. Jednym z kremów, który spełnia te wymogi jest Revitol Hair Removal Cream, który zrobił wręcz zawrotną karierę w Stanach Zjednoczonych, a od pewnego czasu jest również dostępny w Polsce. Prawda jest taka, że wybór takiej metody depilacji musi być dobrze przemyślany. Może być skuteczna, ale używana z głową.

Bolesny wosk

Na koniec domowa metoda, która ma sporo zalet, ale też dość istotną wadę. Wosk do depilacji sprzedawany jest najczęściej w plastrach. Wyrywa on włoski tuż poniżej powierzchni skóry. Zanim taki plaster nałożymy na skórę, trzeba je rozgrzać w dłoniach. Niestety taki „zimny wosk” nie sprawdzi się w przypadku grubszych włosów. Jest on jednak – jak przystało na domowy sposób – tani , a skóra jest gładka do 3 tygodni. Depilacja woskiem jest jednak bolesna, a to u wielu osób ją dyskwalifikuje. Nie warto tez używać go na skórze wrażliwej, bo może ona tego nie znieść zbyt dobrze.

Zobacz ranking najlepszych kremów do depilacji