Kremy do depilacji

Kremy do depilacji

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Depilacja mężczyzn

Zabieg, który kojarzony jest przede wszystkim z kobietami z powodzeniem wykonywać mogą mężczyźni. Ba, większość już wykonuje. Wszak depilacja to też zwykłe, codzienne golenie twarzy. Panowie robią to przede wszystkim po to, aby podobać się kobietom, ale mało który wie, że usuwanie zbędnego owłosienia ma także znaczenie zdrowotne, a czasem również praktyczne.

Zanim jednak o innych miejscach, które u mężczyzny wymagają depilacji (nierzadko pod naciskiem jego drugiej połówki), to o parę słów o samym goleniu. Usuwanie zbędnego owłosienia z twarzy, to norma dla większości mężczyzn. Każdy z nich ma opracowaną swoją – skuteczną oczywiście – metodę, która pozwala usunąć zarost i nie pokaleczyć się przy tym. Jedni wolą, maszynki, a inni golarki. Wszystkich panów łączy to, że czasem po prostu nie mają ochoty się golić i paradują z zarostem.

Które miejsce depilować?

Najlepiej zapytać o to swoją dziewczynę/żonę. To panie powinny mieć sporo do powiedzenia w tej kwestii. Jak wskazują przeprowadzone wśród nich badania, miejsca z których najchętniej pozbyły się u swoich facetów owłosienia to ramiona, plecy i - tu być może to niespodzianka – okolice miejsc intymnych. W dalszej części jest klatka piersiowa i nogi. Chociaż akurat w przypadku tych ostatnich panie nie mają potrzeby, aby ich panowie mieli gładką skórę w tym miejscu.

Dlaczego się depilować?

Oprócz kwestii związanych z wyglądem, wymienić trzeba też aspekt zdrowotny. Nadmiernie owłosienie w którymkolwiek miejscu powoduje znacznie problemy z usuwaniem ze skóry zanieczyszczeń. Dodatkowo włosy zatrzymują pot na ciele, a to może powodować przykry zapach roztaczający się wokół mężczyzny. Czasem depilacja ma znaczenie praktycznie, jak na przykład u sportowców, którzy golą owłosienie, chociażby po to, aby być bardziej „opływowymi”, a dzięki temu szybszymi.

Czym depilować?

Metod istnieje kilka, dlatego panowie macie wybór. Najpopularniejsze są te, które stosować można w domu. Bez wątpienia na pierwszym miejscu są maszynki i specjalne preparaty (żele, pianki itd.) pozwalające zmiękczyć owłosienie przed jego usunięciem. Golarki są raczej zarezerwowane dla pań. Co ciekawe, kolejna metoda chętnie stosowana przez mężczyzn z racji pewnego skutku ubocznego,raczej powinna być przez nich omijana. Mowa o wosku. Ustalmy, że panowie mają jednak mniejszy próg bólu, tym bardziej kiedy w zasadzie muszą sobie wyrwać włosy. Wosk jest najczęściej wykorzystywany do depilacji pleców, ale raczej nie w warunkach domowych, tylko w specjalistycznych salonach. Ma to jednak swoją zaletę, bo wosk usuwa włosy na dłużej.

Jeśli jednak poszukacie dokładniej, to okaże się że lepsze efekty i to bez bólu można osiągnąć za pomocą – zdawałoby się zwykłego – kremu. Rekordy popularności i to zarówno wśród kobiet i mężczyzn, bije preparat o nazwie Revitol Hair Removal Cream. Produkt o naturalnym składzie (a więc nie spodziewajcie się podrażnień i uczuleń skóry), który w prosty sposób usuwa zbędne owłosienie i to nawet jeśli jest ono grube. Krem wystarczy nałożyć na skórę, odczekać chwilę i po prostu zetrzeć.

Ostatnim sposobem o którym warto wspomnieć, jest depilacja laserowa. To jednak zabieg dla mężczyzn, którzy dysponują sporym zapasem gotówki. Po pierwsze, potrzeba będzie kilku wizyt, aby faktycznie udało się włosy usunąć, a po drugie, już pojedyncza depilacja sporo kosztuje. Nie jest ona również pozbawiona wad, bo w czasie zabiegu może pojawić się dość nieprzyjemne uczucie pieczenia.

Czas najwyższy, panowie, powiedzieć sobie, że depilacja nie jest domeną tylko i wyłącznie pań. Zanim jednak zdecydujecie się na ten zabieg, zapytajcie swojej drugiej połówki, czy kocha Waszą owłosioną klatkę, czy jednak wolałaby gładką skórę.

Zobacz ranking najlepszych kremów do depilacji