Kremy do depilacji

Kremy do depilacji

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Alternatywy dla laserowej depilacji

Laser wykorzystywany w depilacji? Jeszcze 20 lat temu było to w zasadzie nie do pomyślenia. Taka forma usuwania zbędnego owłosienia ma bez wątpienia swoje zalety, ale i również wady, które są główną przyczyną do szukania metod alternatywnych: tańszych, bardziej bezpiecznych, ale nie zapominając o skuteczności.

Depilacja laserowa – tak czy nie?

Zanim poznasz inne metody, które mogą stać się alternatywą, nieco o zaletach i wadach wykorzystywania lasera w pozbywaniu się włosków z całego ciała. Skuteczność – nie da się ukryć, że na tym polu depilacja laserowa ma duże osiągnięcia. Idea gładkiej skóry, którą salony kosmetyczne posiadające w swojej ofercie, taką formę usuwania owłosienia, bez wątpienia przyciąga wiele kobiet. Problem polega na tym, że zanim te efekty zobaczysz, to sporo wydasz. Niestety, depilacja laserowa nie należy do najtańszych i to często główny powód szukania alternatywnych sposobów.

Depilacja laserowa ma też pewne wady. Po pierwsze, nie jest ona zabiegiem całkowicie bezbolesnym. W jego trakcie możesz (ale nie musisz – to warto dodać) odczuwać pieczenie, lub też szczypanie. Również po zabiegu mogą na przykład pojawić się odparzenia, lub też zaczerwienia.

A może pasta cukrowa?

To bez wątpienia hit ostatnich lat. Może być również ta forma depilacji alternatywą do stosowania lasera. Bez wątpienia w stosunku do niego jest to sposób tańszy i łatwiejszy w „przygotowaniu”. Pasta cukrowa, to nic innego jak tylko woda i cukier plus jeszcze sok z cytryny, a więc naturalne składniki. Dość łatwo możesz więc przygotować taką „miksturę” w domu. Zapach jest przyjemny i dużo bardziej komfortowo się będziesz się czuć, niż na przykład, kiedy do depilacji użyjesz wosku. Włoski usuniesz z powodzeniem i to w dość łatwy sposób, a więc to też zaleta.

Jednak pasta cukrowa ma swoje wady. Problem polega na tym, że jeśli nie jesteś profesjonalistką to zawsze coś może pójść nie tak (chociażby w odpowiednim doborze ilości składników). Depilację pastą cukrową przeprowadzają też oczywiście salony kosmetyczne, ale tutaj z kolei zwiększają się wydatki. Ma taki sposób usuwania zbędnego owłosienia jeszcze inne minusy. Przede wszystkim - co może być powodować pewien dyskomfort – pasta cukrowa rozjaśnia skórę. O ile w niektórych miejscach nie będzie to widoczne, to jeśli jesteś zwolenniczką opalenizny i odkrytego ciała, to stanowi to bez wątpienia duży problem. Depilacja cukrowa jest też czasochłonna i mimo iż sam przepis na pastę jest dość prosty, to jednak aby ją dobrze przygotować to trzeba sporo wprawy.

A może krem?

Kolejną alternatywą dla depilacji laserowej są kremy, które zapewnią Ci gładką skórę. Na pewno są dużo tańsze, a to spory plus, szczególnie dla kogoś, kto nie ma zbyt grubego portfela. To kwestia ważna, ale jednak nie jedyna, bo krem powinien mieć jeszcze odpowiedni skład, no i przede wszystkim musi być skuteczny.

Takie warunki spełnia Revitol Hair Removal Cream. Podobnie jak w przypadku pasty cukrowej i tutaj mamy naturalne składniki, ale różnica jest taka, że tu za ich wyborem stoją specjaliści. Samo stosowanie tego kremu nie powinno Ci sprawić żadnego problemu. Nakładasz na tę część skóry, która ma stać się gładka, nieco preparatu. 5 minut i po włoskach. Dodatkowym plusem jest fakt, że Revitol Hair Removal Cream zmienia ich strukturę. To znaczy, że z każdym kolejnym użyciem stają się one coraz słabsze, a więc łatwiej je będzie usuwać. Prosto, tanio i skuteczne – czego więcej chcieć od kremu do depilacji?

Zobacz ranking najlepszych kremów do depilacji